Vesikalik-Sezen-copy

SODEV’den Haberler 19/20 sayı

SODEV’in Temmuz-2012 içinde yapmış olduğu çalışmalardan haberler

 

68’den Günümüze Gençlik Hareketi

“istanbulgercegi.com” ile birlikte düzenlediğimiz ve düzenleyeceğimiz bir dizi gençlik toplantısının ilki olan “68’den Günümüze Gençlik Hareketi” konulu toplantı 17 Haziran’da Taxim Hill Otel’de yapıldı. Açış konuşmasını SODEV Başkanı Erol Kızılelma’nın yaptığı, İ.Emre Telci, Semih Eryıldız ve Turgut Ünlü’nün konuşmacı olduğu toplantıyı İmambakır Üküş yönetti.

Gelenekten Geleceğe; Gençlik Mücadelesi ve Örgütlenmesi

Gençlik toplantılarının ikincisi olan “Gelenekten Geleceğe; Gençlik Mücadelesi ve Örgütlenmesi” konulu toplantıyı, yine “istanbulgercegi.com” ile birlikte düzenledik. 11 Temmuz’da Taxim Hill Otel’de gerçekleşen toplantıya konuşmacı olarak, 12 Eylül öncesi ve sonrası CHP Gençlik Kolu Başkanları Semih Eryıldız, Suha Akıncı, Ayhan Alçınkaya, Erhan Baydar, Fatih Pala ve Yunus Emre katıldı. Yoğun bir ilgiyle izlenen toplantıyı SODEV Yönetim Kurulu üyesi de olan Yunus Emre yönetti.

Almanya’da Neonazi Cinayetleri

Almanya Türk Toplumu ile birlikte düzenlediğimiz ve Almanya’da meydana gelen Neonazi cinayetleriyle ilgili basın toplantısını Almanya Türk Toplumu Başkanı Kenan Kolat sundu. Almanya’daki cinayetlerin her boyutuyla incelenmesi gerektiğini söyleyen Kolat, Türkiye kamuoyunun da bu konuda duyarlı olması gereği üzerinde durdu.

Haziran ve Temmuz ayları, CHP kongreleri ile dolu geçti. CHP İstanbul Gençlik Kolu Kongresi ile Ankara’da gerçekleştirilen CHP Gençlik Kolları Kurultayı ve 34. CHP Kurultayı’na davet üzerine SODEV’i temsilen Başkan Erol Kızılelma katılmıştır.