SODEV’DEN HABERLER

 

Maltepe Yerel Yönetimler Okulu
10 Nisan’da başlamış olan eğitim çalışması Mayıs ayında da devam etti. Mayıs ayında 6 ders yapıldı. 5 Haziran Salı günü de, CHP PM Üyesi ve Onursal Başkanımız Ercan Karakaş, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, CHP İl Başkan Yardımcısı Doğan Çakmak ve SODEV Başkanı Erol Kızılelma’nın katıldığı bir tören ile, katılımcılara sertifikaları verildi.

Sosyal Demokrasi Okulu

17 Nisan’da Bilgi Üniversitesi’nde çalışmalarına başlayan 26. Dönem Sosyal Demokrasi Okulu çalışmaları Mayıs ayında da sürdü. Mayıs ayında 10 ders yapıldı.

FES Sosyal Demokrasi Akademisi

6 Mayıs’ta, FES Sosyal Demokrasi Akademisi’nin tanıtımı amacıyla, FES Türkiye ile birlikte düzenlenen toplantıda Akademi direktörü Dr. Christian Krell’in konuşması dinlendi. Dr. Krell konuşmasından sonra toplantıya katılanların sorularını cevaplandırdı.

CHP İstanbul İl Kongresi

13 Mayıs Pazar günü Abdi İpekçi Spor Salonu’nda düzenlenen CHP İstanbul İl Kongresine davetli olarak SODEV’i temsilen Başkan Erol Kızılelma katıldı.

Avrupa Birliği ve Euro Krizi Paneli

15 Mayıs tarihinde Mersin’de “AB ve Euro Krizi” konulu bir panel yapıldı. SODEV Mersin Temsilcisi İhsan Kamalak tarafından gerçekleştirilen panelin konuşmacısı, yine bir SODEV üyesi olan AB Uzmanı Can Baydarol.

Avrupa ve Almanya Sosyal Demokrasisinde Güncel Gelişmeler

17 Mayıs’ta, Taksim’de, Lares Park Hotel’de, FES Türkiye ile birlikte düzenlediğimiz, SPD milletvekili Christian Lange’nin, “Avrupa ve Almanya Sosyal Demokrasisinde Güncel Gelişmeler” başlıklı sunumuyla  katıldığı bir panel gerçekleştirdik. Toplantının moderatörlüğünü Aydın Cıngı yaptı.

TÜYAP Diyarbakır Kitap Fuarı

Geçen seneler de katılmış olduğumuz Diyarbakır Kitap Fuarı bu sene 22-27 Mayıs tarihleri arasında yapıldı. SODEV’in bir stand açarak katıldığı fuarda bir de panel gerçekleştirildi. SODEV Başkanı Erol Kızılelma da fuar süresince SODEV standında bulundu.

5 Büyük Tarihi Kavşakta Kürtler ve Türkler

Diyarbakır Kitap Fuarı’nda, 22 Mayıs tarihinde, Ercan Karakaş’ın moderatör, Prof. Dr. Ahmet Özer ile Diyarbakır Baro Başkanı Av. Mehmet Emin Aktar’ın konuşmacı olduğu “5 Büyük Tarihi Kavşakta Kürtler ve Türkler” konulu bir panel gerçekleştirildi.

1.Ataşehir Kitap Günleri

Ataşehir Belediyesi tarafından 24-27 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen, 1.Ataşehir Kitap Günleri boyunca fuar alanında SODEV Standı kuruldu. SODEV kitapları ve Sosyal Demokrat Dergi çeşitli sayıları sergilendi.

SODEV Uluslararası İlişkiler Çalışma Grubu

Dış politika alanında, sosyal demokrat siyasete yeni projeler üretmek, sosyal demokrat bakış açısıyla çözümlemeler, öneriler, yeni politikalar geliştirmek, yorumlar yapmak amacıyla oluşturduğumuz “Uluslar arası İlişkiler Çalışma Grubu” ilk toplantısını, Aydın Cıngı’nın başkanlığında , 30 Mayıs, Çarşamba günü Taxim Hill Otel’de yaptı.

Demokratikleşme ve Gençlerin Sorumluluğu

Gazeteci Enver Aysever’in konuşmacı olduğu ve SODEV Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Emre’nin yönettiği “Demokratikleşme ve Gençlerin Sorumluluğu” konulu toplantı, 2 Haziran günü Taxim Hill Otelde gerçekleştirildi.

CHP’ye ziyaret

SODEV Yönetim Kurulu üyeleri, Erol Kızılelma başkanlığında, CHP İstanbul İl Başkanlığını ziyaret ederek, İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı’yı kongre sonucu nedeniyle kutlayıp, başarılar dilediler. Ziyarete Yönetim Kurulu üyeleri, Tülay Ateş, Mehmet Tüm, Ferihan Karasu, Mehmet Yıldırım ve Şükran Erdoğan katıldılar.

SDO Atölye Çalışması

Sosyal Demokrasi Okulu 26. dönem katılımcılarının, gruplar halinde farklı konularda sunumlar hazırlaması ve bu sunumları diğer katılımcılara aktarmaları amacıyla düzenlenen atölye çalışması 9 Haziran, Cumartesi günü Taxim Hill Otel’de gerçekleştirildi

Bir cevap yazın